środa, 20 marca 2013

2. Żelki JOJO iLike FUN


    Żelki. Jedne z najbardziej ubóstwianych przeze mnie słodyczy, nie będzie przesadą jeśli powiem, iż kocham żelki. Mam jednak pewne wymagania co do ich smaku, konsystencji, twardości, i właśnie pod tym kątem je oceniam. Powyżej przedstawione słodkości kupiłam zachęcona ciekawym opakowaniem, tutaj duży plus dla producenta. Każda żelka ma inny smak, niestety można określić je jedynie jako „owocowe”, ponieważ nie da się rozróżnić poszczególnych aromatów (wyjątkiem były zielone, które wyraźnie miały smak coli :)). Średnio twarde, wystarczająco, bym uznała to za plus. Dostępne w wielu wersjach, a mianowicie żelki „zwykłe”, z piankowym spodem, z piankowym spodem i żelowym sokiem w środku oraz całe piankowe.
    Na uwagę zasługują kształty słodkości- stworzone zostały na wzór charmsów, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, coś, co odzwierciedlałoby jego osobowość, uczucia i nastrój. Kupiłam do tej pory kilka opakowań i w każdym trafiałam na nowe kształty, byłam tym bardzo pozytywnie zaskoczona. Przykładowe to kwiatek, choinka, okulary, bałwanek, rybka, świnka, delfin, telefon komórkowy, pik (figura z kart), żyrafa, kłódka, jednorożec, diament. Było ich więcej, na tyle rozmaitych, że nie zdołałam zapamiętać.;)
Podsumowując uważam, że żelki są zdecydowanie warte kupienia. Nie są mistrzostwem świata (ocenę obniża ciężki do rozróżnienia smak oraz brak wymaganej przeze mnie twardości), ale na pewno warto spróbować. Kupię jeszcze nie raz. :)
     Moja ocena: Świetne!
     Waga opakowania: 90g 


  W 100g:
    kalorie: 326
    węglowodany: 75,7g
          w tym cukry: 59,1g
    białko: 4,9g 
    tłuszcze: 0,3g
          w tym k.t.nasycone:0,3g
W jednej żelce: (ok.3g)            W pięciu żelkach: (ok.15g)
    kcal: 9                                     kcal: 47
    w: 2,3g                                    w: 11,2g
        c: 1,7g                                       c: 8,7g
    b: 0,1g                                     b: 0,7g
    t: 0g                                         t: 0,04g
        ktn: 0g                                       ktn: 0,04g
2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super żelki!
    Nigdzie jeszcze takich nie widziałam :(

    OdpowiedzUsuń

Bardzo serdecznie dziękuję Wam za każdy komentarz, chętnie odpowiem na każde pytanie, liczę też na różne sugestie. Z przyjemnością zajrzę do Was i na pewno zostanę na dłużej! :)